İmgesel Karakalem Grafik Çizim Yapanlar İzmir

İzmirdeki Yağlı Boya Çizim Merkezi

Thumbnail image

Açık kompozisyon ve kapalı kompozisyon olmak üzere iki tür kompozisyon vardır. Kapalı kompozisyon; konunun önemli bölümünün resmin merkezine yerleştirildiği kompozisyon türüdür. Konu, resim yüzeyinin dışına taşmaz. Rönesans Dönemi resimleri bu tür kompozisyon kuruluşuna sahipti. Bundan dolayı kapalı kompozisyon, klasik kompozisyon olarak da adlandırılır. Üçgen kompozisyon kurgusuna sahip klasik kompozisyonda konuyu oluşturan elamanların merkeze doğru hareket etmesi, bu kompozisyon türünün merkezi kompozisyon olarak da adlandırılmasını sağlar.

Açık kompozisyon; konunun tüm resim yüzeyine yayıldığı ve resim yüzeyinin dışına doğru gelişim gösterdiği kompozisyon türüdür. Açık kompozisyon; Barok, Rokoko, Romantik, Empresyonist resim sanatında sık kullanılmış kompozisyon türüdür. Bu kompozisyon türünde aktif elemanlar, resim yüzeyinden taşacakmış gibi etki oluşturur. Hayati bazen konunun resim yüzeyinin dışında da devam etiği hissi vermektedir.

Thumbnail image

İzmirdeki Ahşap Boyama Kursu, İzmirdeki Bebeğim, İzmirdeki Çini Kursları, İzmirdeki Çini Kursu, İzmirdeki Çizim Kursları, İzmirdeki Çizim Kursu, İzmirdeki Çocuk Sanat Atölyesi, İzmirdeki Çocuk Tiyatro Eğitimi, İzmirdeki Çocuk Tiyatro Kursu, İzmirdeki Çocuklar İçin Tiyatro Eğitimi, İzmirdeki Damatlık Fiyatları